^nahoru

Naše příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 spojením dvou mateřských škol ve městě. Jednalo se o mateřské školy v ulici Filipovské a Hradecké. Nynější oficiální název naší příspěvkové organizace zní :

Mateřská škola Jiříkov, Filipovská 686, okres Děčín

Subjekt je rozdělen na hlavní budovu (Filipovská) a odloučené pracoviště (Hradecká). Každá z budov nese neoficiální název, pod kterým ji znají místní občané:

MŠ ve Filipovské ulici - „SLUNEČNICE“

MŠ v Hradecké ulici - „NA KOPEČKU“

VIZE:

Základní vizí naší mateřské školy je vzdělávat děti tak, aby byly schopné žít, pohybovat se a využívat všech vymožeností vyspělé moderní společnosti, ale zároveň však, aby přitom uplatňovaly morálku a lidské hodnoty.

ŠVP:

Děti jsou vzdělávány dle Školního vzdělávacího programu (dále je ŠVP) pod názvem „Kdo si hraje, nezlobí“. ŠVP je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem předškolního vzdělávání (dále jen RVP PV).

V každé z budov si dle ŠVP vytvořily pedagožky Třídní vzdělávací program (dále jen TVP), který přizpůsobily cílům, záměrům a podmínkám školy.

MŠ Slunečnice má „Pohádkový rok v MŠ“ a MŠ Na kopečku „Pohádkové putování se Sluníčky k Beruškám“.

Tyto bloky si pak učitelky rozpracovávají do témat a podtémat.

Za organizaci vzdělávání celé příspěvkové organizace zodpovídá ředitelka MŠ.

Provoz obou budov je od 6–16 hodin.

PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ:

Děti jsou přijímány formou zápisu. Termín stanovuje ředitelka po dohodě se zřizovatelem. Zpravidla probíhá v měsíci květnu. Rodiče mají možnost seznámit se s prostředím obou budov a s personálem ještě před zápisem, a to v rámci „Dne otevřených dveří“.

VĚKOVÉ SLOŽENÍ:

Každá z budov má 2 věkově heterogenní třídy (zpravidla děti od 3 do 7 let). V MŠ Slunečnice jsou třídy s názvem Cvrčci a Motýlci, v MŠ Na kopečku je třída Sluníček a Berušek. Počty ve třídách jsou dodržovány dle kapacity budov.

ZAMĚSTNANCI:

V každé z budov jsou zaměstnány 4 pedagogické pracovnice, 1 asistentka pedagoga, 1 školnice a 1 kuchařka. Vedoucí stravování je pro obě budovy stejná.

Celý kolektiv se snaží,

aby se děti cítily v naší škole šťastné a spokojené.