^nahoru

Mateřská škola Jiříkov, Filipovská 686, okres Děčín, příspěvková organizace

Stanovení výše úplaty pro školní rok 2024 - 2025

Vážení rodiče,

v příštím školním roce 2024/2025 je výše úplaty za vzdělávání stanovena Radou města Jiříkov takto:

• Základní výše úplaty na měsíc za vzdělávání pro jedno dítě, které je přijato k předškolnímu vzdělávání, je stanovena: 600,-Kč

Nově je měsíční výše úplaty stanovena zřizovatelem a výpočet se již neváže na průměrné neinvestiční výdaje konkrétní školy, ale váže se na výši minimální měsíční mzdy.

Snížení úplaty:

Úplata je snížena zákonnému zástupci dítěte:

1. Pro kalendářní měsíc, v němž bude omezen či přerušen provoz mateřské školy po dobu delší než 5 vyučovacích dnů, stanoví ředitelka školy výši úplaty, která nepřesáhne poměrnou část stanovené úplaty.

2. V době hlavních prázdnin bude úplata prominuta všem dětem podle § 123, zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona.

Osvobozen od úplaty je:

1. zákonný zástupce dítěte, který pobírá opakující se dávku pomoci v hmotné nouzi;

2. zákonný zástupce nezaopatřeného dítěte, pokud tomuto dítěti náleží zvýšení příspěvku na péči;

3. rodič, kterému náleží zvýšení příspěvku na péči z důvodu péče o nezaopatřené dítě;

4. fyzická osoba, která o dítě osobně pečuje a z důvodu péče o toto dítě pobírá dávky pěstounské péče;

5. s účinností od 1.9.2024 dochází k rozšíření možného osvobození o rodiny pobírající přídavek na dítě. O osvobození bude možné žádat od začátku školního roku 2024/2025, tzn.od 1.9.2024. Tuto skutečnost prokáže zákonný zástupce „Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory-přídavek na dítě“

pokud tuto skutečnost prokáže řediteli mateřské školy.

ČÍSLO ÚČTU:

• číslo účtu: 925781339/0800, Česká spořitelna, a.s. pobočka Rumburk